Blog: Prečo venovať?

Prečo venovať?
Ak sa zamýšľate nad otázkou: Prečo venovať?, prečítajte si nasledujúci článok...

Uspokojovať nevyhnutné potreby ľudí, prinášať im radosť, efektívne využívať ľudské zdroje, či uvoľniť miesto v skriniach a škatuliach -  to je len zopár dôvodov prečo nepotrebné veci niekomu venovať a zbytočne ich neuskladňovať.  Nemáte srdce čokoľvek vyhadzovať, pretože sa to určite niekedy zíde? Tak to darujte ľuďom, ktorí to ocenia.

PREČO MÁM VENOVAŤ?

- Urobíte mnohým ľudom radosť! Niekto vo Vašom okolí bude šťastný, zároveň je to jeden z najlepších spôsobov ako môžete potešiť samého seba. Už ste niekedy zmenili život druhého k lepšiemu?

- Zbavíte sa nepotrebných vecí, ktoré Vás zbytočne zaťažujú a k tomu urobíte ešte niekoľko dobrých skutkov: tie staré svetre doma už aj tak nik nosiť nebude :)

Určite to poznáte. Väčšina z nás ma pár obľúbených vecí, ktoré využíva dookola a ostatné zapadajú prachom. Napriek tomu ich doma skladujeme, veď raz sa mi možno zídu. S pribúdajúcimi vecami sa priestory  zmenšujú, veci sa hromadia, až v nich je taký neporiadok, že sa v nich človek ani nevyzná.  A neporiadok nie je lákavý.

„Čím viac vecí máme, tým viac je naša pozornosť rozptýlenejšia a ľahko strácame pojem o dôležitosti týchto vecí. “

V zhromažďovaní nás pravdepodobne podnietila minulosť, kompenzovať si prílišné prechovávanie materiálnych statkov ale rozhodne nie je výhrou. Ak odstránite prebytočné veci vo Vašom živote, vytvorí sa priestor pre nové, oslobodíte i svoju myseľ,  sústredenosť na podstatné sa rapídne zvýši.

- Venujte ostatným svoju energiu, čas, prostriedky a odrazu zistíte, že ste pomohli najmä sami sebe. Ak pomáhate ostatným, verte, že aj oni pomôžu Vám!

STE CHARITA, ÚTULOK ALEBO INÁ ORGANIZÁCIA? PREČO SA ZAPOJIŤ DO NÁŠHO PROJEKTU?

Ak potrebujete pomoc, prípadne viete o niekom, kto ju potrebuje, využite portál VENUJEM a pridajte inzerát. Spoločne sme odhodlaní pomôcť .

V prípade že Vaše skladovacie jednotky sú už preplnené, môžu ísť veci na darovanie od inzeranta priamo k človeku, ktorý ich využije bez toho aby ste ju museli uskladňovať vo svojich kapacitách.

Vytvorme spoločne komunitu, ktorá si budem navzájom pomáhať.

„Byť šťastný a iných urobiť šťastných - to je úloha človeka.“
Bernard Bolzano

0 komentárov na "Prečo venovať?"

Nový komentár

Pre komentovanie sa